Múzeumpedagógiai műhely: „Kertészkedjünk kicsit!”

• Múzeumpedagógiai műhely: „Kertészkedjünk kicsit!”
30 mai

Múzeumpedagógiai műhely: „Kertészkedjünk kicsit!” (kaktuszok és kertészkedési módszerek)

Szakirányító: prof. Daniela-Ramona Botoş – részlegvezető.

Önkéntes: Mihnea-Cristian Tache – kertészmárnök.

NYÁRI ISKOLA A MÚZEUMBAN // Természetrajzi osztály programja // 2021. július, XI. kiadás

Helyszín: A múzeumpedagógiai műhely a Természetrajzi osztály melléképületében működik, cím: Horea utca 24. sz.

—————————————————————————————————————-

A műhelyekre minden hét pénteken kerül sor 10:00 -12:00 óra között.

Részvételi díj: 8 lej/műhelyfoglakozás.

Barkácsműhely felügyelő: Sorina Oprea – konzervátor.

A helyek korlátozottak – műhelyenként 10 gyerek. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges.

Feliratkozni keddtől csütörtökig lehet, 9:00-13:00 óra között:

– a múzeum székhelyén, Horea utca 24. szám alatt, az új épületben;

– Sorina Oprea-nál, a 0751474610-es telefonszámon.

A tevékenységek kétnyelvűek: román és magyar.

—————————————————————————————————————-

A Maros Megyei Múzeum Természettudományi részlege által 2010-ben kezdeményezett „Nyári Iskola a Múzeumban” című múzeumpedagógiai program idén is folytatódik.

Hagyomány szerint, júliusban, minden pénteken 10-12 óra között várjuk a 6 – 12 éves gyerekeket a Horea utca 24. szám alatti másodépületben, a külön e célra berendezett, Múzeumpedagógiai teremben, ahol szakemberek és önkéntesek (tanulók, egyetemisták, középiskolai tanárok) fogadják őket.

Az idei, IX. évad 2021. július 2-án indul, az alábbi program szerint.