• AZ ELSŐ VILÁGHÁBORÚ SORÁN A ROMÁN ÉS OSZTRÁK-MAGYAR HADSEREGEKBEN HASZNÁLT KATONAI JELVÉNYEK
22 mai

AZ ELSŐ VILÁGHÁBORÚ SORÁN A ROMÁN ÉS OSZTRÁK-MAGYAR HADSEREGEKBEN HASZNÁLT KATONAI JELVÉNYEK. Meghívott: Cristian Damian

A műhely a Maros mentiek a nagy háború lövészárkaiban c. kiállításhoz kapcsolódik. A résztvevők fényképek, rajzok, térképek, makettek segítségével ismerkedhetnek meg az első világháborúban használt különböző katonai egyenruhákkal, a különböző rangjelzésekkel és különlegességekkel. Rajz, grafika, festés, vágás és különböző anyagok felhasználásával katona rangokat, jelzéseket, kitűntetéseket, zsinórokat és sisakokat lehet készíteni.

Bemutatásra kerülnek a gyakorló és dísz egyenruhák is, amiket a román hadsereg egy tisztje fog bemutatni.

A gyerekek gyakorló füzeteket fognak használni, amibe az első világháború idején használt különböző katonai egyenruhák lesznek bemutatva.

VAKÁCIÓ A MÚZEUMBAN // A Néprajzi és Népművészeti osztály programja // 2021. júliusi kiadás

Helyszín: Toldalagi Palota, Rózsák tere, 11. sz.

—————————————————————————————————————-

A műhelyekre minden hét csütörtökén kerül sor 10:00 -12:00 óra között.

Részvételi díj/műhely/gyerek: 8 lej

A program koordinátora: Livia MARC, muzeológus

A helyek korlátozottak – műhelyenként 15 gyerek. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges.

Regisztrálni az alább telefonszámon lehet: 0365 440 427

A tevékenységek kétnyelvűek: román és magyar nyelven zajlanak.