• MESÉK JUHÁSZKUTYÁVAL ÉS JUHÁSZKUTYÁRÓL. KÜLÖNLEGES MEGHÍVOTT: MOZOC JUHÁSZKUTYA.

MESÉK JUHÁSZKUTYÁVAL ÉS JUHÁSZKUTYÁRÓL. KÜLÖNLEGES MEGHÍVOTT: MOZOC JUHÁSZKUTYA. Meghívott: Cristian Damian

Az állatok szerelmeseinek lehetősége lesz megismerkedni a juhászkutyákkal, illetve ezek szerepével a pásztorkodásban. Újdonságokat lehet megtudni ezen állatok viselkedéséről, a Romániában fellelhető különböző fajokról, a legelterjedtebb nevekről illetve a bevett hívószavakról. A résztvevők emellett juhászkutyákról szóló meséket hallgathatnak meg, illetve megismerkedhetnek egy élő juhászkutyával, egy Bukovinából származó kölyök kutyával, akinek MOZOC a neve.

VAKÁCIÓ A MÚZEUMBAN // A Néprajzi és Népművészeti osztály programja // 2021. júliusi kiadás

Helyszín: Toldalagi Palota, Rózsák tere, 11. sz.

—————————————————————————————————————-

A műhelyekre minden hét csütörtökén kerül sor 10:00 -12:00 óra között.

Részvételi díj/műhely/gyerek: 8 lej

A program koordinátora: Livia MARC, muzeológus

A helyek korlátozottak – műhelyenként 15 gyerek. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges.

Regisztrálni az alább telefonszámon lehet: 0365 440 427

A tevékenységek kétnyelvűek: román és magyar nyelven zajlanak.