Personal

Conducerea

Zoltán SOÓS, director-manager

Angela POP, director adjunct

Marcela MIHALTE, contabil şef

 
Secţia de Arheologie
dr. Nicoleta MAN, şef secţie
 
dr. Sándor BERECKI, cercetător
dr. Coralia Dorina BONTA, muzeograf
dr. Daniel CIOATĂ, muzeograf
dr. Zalán GYŐRFI, cercetător
dr. Keve LÁSZLÓ, muzeograf
dr. Rita E. NÉMETH, muzeograf
dr. Botond REZI, muzeograf
 
Irma DALI, supraveghetor
Emilia MÁRTON, supraveghetor
 
Secţia de Artă
Ioan ŞULEA, şef secţie
 
Adela CHERA, conservator
dr. Cora FODOR, cercetător
Ferenc KARÁCSONY, restaurator
Erika ONIGA, muzeograf
 
Tünde BOROS, supraveghetor
Eva CIZMAS, supraveghetor
Nastasia CUCERDEAN, supraveghetor
Elena FĂRĂGĂU, supraveghetor
Sonia FRUNZĂ, supraveghetor
Éva LUKÁCS, supraveghetor
Berta POP, supraveghetor
Aretuţa SABĂU, supraveghetor
 
Secţia de Etnografie şi Artă Populară
Angela POP, director adjunct
 
Carmen GYERESI, conservator
dr. Dorel MARC, cercetător
Livia MARC, muzeograf
Anna Maria PASCU, restaurator
dr. Laura POP, cercetător
Orsolya TATAI, muzeograf
Emese VIRGINÁS-TAR, muzeograf
 
Margareta GÁLFI, supraveghetor
Elena MILĂŞAN, supraveghetor
 
Secţia de Istorie
dr. Szilárd Sándor GÁL, şef secţie
 
Ligia BEJAN, muzeograf
dr. Mária Márta KOVÁCS, cercetător
dr. János ORBÁN, cercetător
dr. Vergil PANĂ, cercetător
Tamás SÁRÁNDI, muzeograf
 
József NOVÁK, designer
Oxana STREDIE, bibliotecar
Tereza DUCA, supraveghetor
 
Compartiment Cetate
Ünige BENCZE, muzeograf
dr. Oana TODA, muzeograf
 
Emília KOVÁCS, supraveghetor
Magdolna NYULAS, supraveghetor
Anna STROJA, supraveghetor
 
Secţia de Ştiinţele Naturii
Daniela BOTOŞ, şef secţie
 
Ana BERBECAR, conservator
Sorina OPREA, conservator
dr. Mihaela SĂMĂRGHIŢAN, cercetător
Zoltán SINKA BALOGH, restaurator
 
Éva BÁTHORY, supraveghetor
Ileana SINTEAN, supraveghetor
 
Secţia Gurghiu şi Centrul de cercetare al limesului roman
Szilamér Péter PÁNCZÉL, şef secţie
 
István KARÁCSONY, muzeograf
Koppány Bulcsú ÖTVÖS, muzeograf
Angela SĂPLĂCAN, muzeograf
Katalin SIDÓ, muzeograf
 
Laboratorul de Conservare şi Restaurare
Raluca DUMITRESCU, şef secţie
 
Tihamér Gyula ANDRÁS, restaurator
Simona Maria MUREŞAN, restaurator
Erika Tímea NEMES, restaurator
Călin Ovidiu POP, restaurator
Florin STREJAC, restaurator
 
Palatul Culturii
Tímea Anna FÜLÖP, şef serviciu
 
Mirela Adina POP, referent
Anica VALEA, referent
Ioan RUS, inspector PSI-SSM
Tímea GYŐRI, ghid
Loránt SZÁNTÓ, ghid
 
Liliana BACIU, supraveghetor
Réka BRASSAI, supraveghetor
Anuţa ORZA, supraveghetor
Julia SUSCA, supraveghetor
Magdolna TÍMÁR, supraveghetor
Éva VERESS, supraveghetor
Finica ZOGOREAN, supraveghetor
Dumitru Mircea ANDRAS, muncitor
Ferenc KILYÉN, muncitor
László MÁRTON NEMES, muncitor
Ioan MOLDOVAN, muncitor
Liviu PALCU, muncitor
Gheorghe STOICA, muncitor
István SZÁNTÓ, muncitor
Vasile VARGA, muncitor
 
 
Compartiment IT şi Achiziţii Publice
Cosmin Radu TRUŢA, inginer-şef
 
Compartiment Contabilitate, Administrativ şi Deservire
Marcela MIHALTE, contabil şef
 
Viorica MOLDOVAN, şef atelier
Csaba DALI, şofer
Irma ROTÁR, supraveghetor
Csaba FÁBIÁN, muncitor
Iosif FĂRĂGĂU, muncitor
Ioan LAZĂR, muncitor
Petru MILĂŞAN, muncitor
Lazăr STAN, muncitor
Vasile STAN, muncitor
Ferenc VITA, muncitor

Abonează-te la newsletter

Abonează-te la newsletter ca să te informăm în legătură cu cele mai noi evenimente și expoziții!

2018 Muzeul Județean Mureș