• Cercetare
  • Rezultatele extraordinare obținute în munca de cercetare a specialiștilor muzeului reprezintă un moment de sărbătoare pentru instituția noastră!
21 sept.

Colegul nostru, Berecki Sándor – cercetător la Secția de Arheologie a Muzeului Județean Mureș, a fost premiat cu diploma „Bolyai” la ceremonia care a avut loc joi, 16 septembrie 2021, în Aula Academiei Maghiare de Științe  din Budapesta. Consiliul de Administrație a Bursei de Cercetare „Bolyai János”, din cadrul Academiei Maghiare de Științe, acordă diplome „Bolyai” bursierilor care obțin rezultate excepționale la evaluările rapoartelor finale de cercetare.

Felicitări colegului nostru și  mult succes în continuare!

Foto: Tamás Szigeti, www.mta.hu

Add Your Comments