Conducerea instituției

Koppány Bulcsú ÖTVÖS, director
Angela POP, director adjunct
Marcela MIHALTE, contabil şef

Secţia de Arheologie

dr. Nicoleta MAN, şef secţie

dr. Sándor BERECKI, cercetător
dr. Coralia Dorina BONTA, muzeograf
dr. Daniel CIOATĂ, muzeograf
dr. Keve LÁSZLÓ, muzeograf
dr. Botond REZI, muzeograf
dr. Rita E. NÉMETH, conservator
Diana ANGYUS, conservator

Irma DALI, supraveghetor muzeu
Emilia MÁRTON, supraveghetor muzeu

Secţia de Artă

Ioan ŞULEA, şef secţie

dr. Cora FODOR, cercetător
Dorel David MORAR, muzeograf
Erika ONIGA, muzeograf

Adela CHERA, conservator
Ferenc KARÁCSONY, restaurator
Réka BRASSAI, supraveghetor muzeu
Tünde BOROS, supraveghetor muzeu
Eva CIZMAS, supraveghetor muzeu
Nastasia CUCERDEAN, supraveghetor muzeu
Sonia FRUNZĂ, supraveghetor muzeu
Ana GALFI, supraveghetor muzeu
Berta POP, supraveghetor muzeu
Anca SABĂU, supraveghetor muzeu

Secţia de Etnografie şi Artă Populară

Angela POP, director adjunct

dr. Dorel MARC, cercetător
Livia MARC, muzeograf
dr. Laura POP, cercetător
István KARÁCSONY, muzeograf
Orsolya TATAI, muzeograf
Emese VIRGINÁS-TAR, muzeograf

Carmen GYERESI, conservator
Anna Maria PASCU, restaurator
Margareta GÁLFI, supraveghetor muzeu
Elena MILĂŞAN, supraveghetor muzeu

Secţia de Istorie

dr. Szilárd Sándor GÁL, şef secţie

dr. Mária Márta KOVÁCS, cercetător
dr. János ORBÁN, cercetător
Tamás SÁRÁNDI, muzeograf
Emese SÁRÁNDI, muzograf
Liliana LIRCA, muzeograf, relaţii publice
Ligia BEJAN, conservator
Lehel KUBÁNDA, designer
Oxana STREDIE, bibliotecar
Ünige BENCZE PhD, muzeograf
Zalán GYŐRFI PhD, cercetător

Tereza DUCA, supraveghetor muzeu
Katalin KOCSIS, supraveghetor muzeu
Magdolna NYULAS, supraveghetor muzeu
Anna Maria SZTROJA, supraveghetor muzeu

Secţia de Ştiinţele Naturii

prof. Daniela-Ramona BOTOŞ, şef de secţie

dr. Mihaela-Niculina SĂMĂRGHIŢAN, cercetător ştiinţific
dr. Alexandru-Adrian SOLOMON, muzeograf
Brigitta-Ildikó SIMON, muzeograf
ing. Mihnea-Cristian TACHE, muzeograf
Zoltán SINKA-BALOGH, restaurator
Sorina OPREA, conservator

Ileana SÎNTEAN, supraveghetor muzeu
Silvia CSÉCS, supraveghetor muzeu
Daniela-Mariana MOLDOVAN, supraveghetor muzeu
Roza NYULAS, supraveghetor muzeu

Centrul de Cercetare a Limesului Roman

Szilamér Péter PÁNCZÉL, şef secţie

Angela SĂPLĂCAN, muzeograf
Katalin SIDÓ, muzeograf
Orsolya SZILÁGYI, muzeograf
László SZEKERNYÉS, muzeograf

Zsigmond BALLA, muncitor
Zsolt BALLA, muncitor
Augustin NEMES, muncitor calificat cu atribuții de electrician

Laboratorul de Conservare şi Restaurare

Raluca DUMITRESCU, şef laborator

Tihamér Gyula ANDRÁS, restaurator
Simona Maria MUREŞAN, restaurator
Erika Tímea NEMES, restaurator
Călin Ovidiu POP, restaurator
Florin STREJAC, restaurator

Administrația Palatului Culturii

Loránt SZÁNTÓ, şef serviciu

Mirela Adina POP, referent
Anica VALEA, referent
Ioan RUS, inspector PSI-SSM
Tímea GYŐRI, ghid

Liliana BACIU, supraveghetor muzeu
Éva LUKÁCS, supraveghetor muzeu
Anuţa ORZA, supraveghetor muzeu
Julia SUSCA, supraveghetor muzeu
Magdolna TÍMÁR, supraveghetor muzeu
Éva VERESS, supraveghetor muzeu
Finica ZOGOREAN, supraveghetor muzeu
Dumitru Mircea ANDRAS, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Ferenc KILYÉN, muncitor calificat cu atribuții de portar
László MÁRTON NEMES, muncitor calificat cu atribuții de portar
Ioan MOLDOVAN, muncitor
Liviu PALCU, muncitor
Gheorghe STOICA, muncitor
István SZÁNTÓ, muncitor calificat cu atribuții de portar
Vasile VARGA, muncitor calificat cu atribuții de portar

Compartiment IT şi Achiziţii Publice

Cosmin Radu TRUŢA, inginer-şef
Florin VÂLCESCU, referent

Compartiment Contabilitate, Administrativ şi Deservire

Viorica MOLDOVAN, şef atelier

Csaba DALI, şofer
Irma ROTÁR, supraveghetor muzeu
Csaba FÁBIÁN, muncitor calificat cu atribuții de tâmplar
Iosif FĂRĂGĂU, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Ioan LAZĂR, muncitor
Petru MILĂŞAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic

Nicolae MALOVI, muncitor

Lazăr STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Vasile STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Andrea SZÁSZ, referent
Hajnal TOLDI, referent