Conducerea

Koppány Bulcsú ÖTVÖS, director

Angela POP, director adjunct

Marcela MIHALTE, contabil şef

Secţia de Arheologie
dr. Nicoleta MAN, şef secţie
dr. Sándor BERECKI, cercetător
dr. Coralia Dorina BONTA, muzeograf
dr. Daniel CIOATĂ, muzeograf
dr. Keve LÁSZLÓ, muzeograf
dr. Botond REZI, muzeograf
dr. Rita E. NÉMETH, conservator
Diana ANGYUS, conservator
Irma DALI, supraveghetor muzeu
Emilia MÁRTON, supraveghetor muzeu
Secţia de Artă
Ioan ŞULEA, şef secţie
dr. Cora FODOR, cercetător
Dorel David MORAR, muzeograf
Erika ONIGA, muzeograf
Adela CHERA, conservator
Ferenc KARÁCSONY, restaurator
Réka BRASSAI, supraveghetor muzeu
Tünde BOROS, supraveghetor muzeu
Eva CIZMAS, supraveghetor muzeu
Nastasia CUCERDEAN, supraveghetor muzeu
Sonia FRUNZĂ, supraveghetor muzeu
Ana GALFI, supraveghetor muzeu
Berta POP, supraveghetor muzeu
Anca SABĂU, supraveghetor muzeu
Secţia de Etnografie şi Artă Populară
Angela POP, director adjunct
dr. Dorel MARC, cercetător
Livia MARC, muzeograf
dr. Laura POP, cercetător
Orsolya TATAI, muzeograf
Emese VIRGINÁS-TAR, muzeograf
Carmen GYERESI, conservator
Anna Maria PASCU, restaurator
Margareta GÁLFI, supraveghetor muzeu
Elena MILĂŞAN, supraveghetor muzeu
Secţia de Istorie
dr. Szilárd Sándor GÁL, şef secţie
dr. Mária Márta KOVÁCS, cercetător
dr. János ORBÁN, cercetător
Tamás SÁRÁNDI, muzeograf
Florentina VÁRY, muzeograf, relaţii publice
Ligia BEJAN, conservator
Lehel KUBÁNDA, designer
Oxana STREDIE, bibliotecar
Tereza DUCA, supraveghetor muzeu
Compartiment Cetate
Ünige BENCZE PhD, muzeograf
Zalán GYŐRFI PhD, cercetător
Emília KOVÁCS, supraveghetor muzeu
Magdolna NYULAS, supraveghetor muzeu
Anna Maria SZTROJA, supraveghetor muzeu
Secţia de Ştiinţele Naturii
prof. Daniela-Ramona BOTOŞ, şef de secţie
dr. Mihaela-Niculina SĂMĂRGHIŢAN, cercetător ştiinţific
dr. Alexandru-Adrian SOLOMON, muzeograf
Zoltán SINKA-BALOGH, restaurator
Sorina OPREA, conservator
Ileana SÎNTEAN, supraveghetor muzeu
Silvia CSÉCS, supraveghetor muzeu
Daniela-Mariana MOLDOVAN, supraveghetor muzeu
Secţia Gurghiu şi Centrul de Cercetare al Limesului Roman
Szilamér Péter PÁNCZÉL, şef secţie
István KARÁCSONY, muzeograf
Angela SĂPLĂCAN, muzeograf
Katalin SIDÓ, muzeograf
Orsolya SZILÁGYI, muzeograf
Zsigmond BALLA, muncitor
Zsolt BALLA, muncitor
Nicolae MALOVI, muncitor
Laboratorul de Conservare şi Restaurare
Raluca DUMITRESCU, şef laborator
Tihamér Gyula ANDRÁS, restaurator
Simona Maria MUREŞAN, restaurator
Erika Tímea NEMES, restaurator
Călin Ovidiu POP, restaurator
Florin STREJAC, restaurator
Administrația Palatului Culturii
Loránt SZÁNTÓ, şef serviciu
Mirela Adina POP, referent
Anica VALEA, referent
Ioan RUS, inspector PSI-SSM
Tímea GYŐRI, ghid
Liliana BACIU, supraveghetor muzeu
Éva LUKÁCS, supraveghetor muzeu
Anuţa ORZA, supraveghetor muzeu
Julia SUSCA, supraveghetor muzeu
Magdolna TÍMÁR, supraveghetor muzeu
Éva VERESS, supraveghetor muzeu
Finica ZOGOREAN, supraveghetor muzeu
Dumitru Mircea ANDRAS, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Ferenc KILYÉN, muncitor calificat cu atribuții de portar
László MÁRTON NEMES, muncitor calificat cu atribuții de portar
Ioan MOLDOVAN, muncitor
Liviu PALCU, muncitor
Gheorghe STOICA, muncitor
István SZÁNTÓ, muncitor calificat cu atribuții de portar
Vasile VARGA, muncitor calificat cu atribuții de portar
Compartiment IT şi Achiziţii Publice
Cosmin Radu TRUŢA, inginer-şef
Compartiment Contabilitate, Administrativ şi Deservire
Viorica MOLDOVAN, şef atelier
Csaba DALI, şofer
Irma ROTÁR, supraveghetor muzeu
Csaba FÁBIÁN, muncitor calificat cu atribuții de tâmplar
Iosif FĂRĂGĂU, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Ioan LAZĂR, muncitor
Petru MILĂŞAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Augustin NEMES, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Lazăr STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Vasile STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Hajnal TOLDI, referent
Florin VÂLCESCU, șofer
Conducerea

Koppány Bulcsú ÖTVÖS, director

Angela POP, director adjunct

Marcela MIHALTE, contabil şef

Secţia de Arheologie
dr. Nicoleta MAN, şef secţie
dr. Sándor BERECKI, cercetător
dr. Coralia Dorina BONTA, muzeograf
dr. Daniel CIOATĂ, muzeograf
dr. Keve LÁSZLÓ, muzeograf
dr. Botond REZI, muzeograf
dr. Rita E. NÉMETH, conservator
Diana ANGYUS, conservator
Irma DALI, supraveghetor muzeu
Emilia MÁRTON, supraveghetor muzeu
Secţia de Artă
Ioan ŞULEA, şef secţie
dr. Cora FODOR, cercetător
Dorel David MORAR, muzeograf
Erika ONIGA, muzeograf
Adela CHERA, conservator
Ferenc KARÁCSONY, restaurator
Réka BRASSAI, supraveghetor muzeu
Tünde BOROS, supraveghetor muzeu
Eva CIZMAS, supraveghetor muzeu
Nastasia CUCERDEAN, supraveghetor muzeu
Sonia FRUNZĂ, supraveghetor muzeu
Ana GALFI, supraveghetor muzeu
Berta POP, supraveghetor muzeu
Anca SABĂU, supraveghetor muzeu
Secţia de Etnografie şi Artă Populară
Angela POP, director adjunct
dr. Dorel MARC, cercetător
Livia MARC, muzeograf
dr. Laura POP, cercetător
Orsolya TATAI, muzeograf
Emese VIRGINÁS-TAR, muzeograf
Carmen GYERESI, conservator
Anna Maria PASCU, restaurator
Margareta GÁLFI, supraveghetor muzeu
Elena MILĂŞAN, supraveghetor muzeu
Secţia de Istorie
dr. Szilárd Sándor GÁL, şef secţie
dr. Mária Márta KOVÁCS, cercetător
dr. János ORBÁN, cercetător
Tamás SÁRÁNDI, muzeograf
Florentina VÁRY, muzeograf, relaţii publice
Ligia BEJAN, conservator
Lehel KUBÁNDA, designer
Oxana STREDIE, bibliotecar
Tereza DUCA, supraveghetor muzeu
Compartiment Cetate
Ünige BENCZE PhD, muzeograf
Zalán GYŐRFI PhD, cercetător
Emília KOVÁCS, supraveghetor muzeu
Magdolna NYULAS, supraveghetor muzeu
Anna Maria SZTROJA, supraveghetor muzeu
Secţia de Ştiinţele Naturii
prof. Daniela-Ramona BOTOŞ, şef de secţie
dr. Mihaela-Niculina SĂMĂRGHIŢAN, cercetător ştiinţific
dr. Alexandru-Adrian SOLOMON, muzeograf
Zoltán SINKA-BALOGH, restaurator
Sorina OPREA, conservator
Ileana SÎNTEAN, supraveghetor muzeu
Silvia CSÉCS, supraveghetor muzeu
Daniela-Mariana MOLDOVAN, supraveghetor muzeu
Secţia Gurghiu şi Centrul de Cercetare al Limesului Roman
Szilamér Péter PÁNCZÉL, şef secţie
István KARÁCSONY, muzeograf
Angela SĂPLĂCAN, muzeograf
Katalin SIDÓ, muzeograf
Orsolya SZILÁGYI, muzeograf
Zsigmond BALLA, muncitor
Zsolt BALLA, muncitor
Nicolae MALOVI, muncitor
Laboratorul de Conservare şi Restaurare
Raluca DUMITRESCU, şef laborator
Tihamér Gyula ANDRÁS, restaurator
Simona Maria MUREŞAN, restaurator
Erika Tímea NEMES, restaurator
Călin Ovidiu POP, restaurator
Florin STREJAC, restaurator
Administrația Palatului Culturii
Tímea Anna FÜLÖP, şef serviciu
Mirela Adina POP, referent
Anica VALEA, referent
Ioan RUS, inspector PSI-SSM
Tímea GYŐRI, ghid
Loránt SZÁNTÓ, ghid
Liliana BACIU, supraveghetor muzeu
Éva LUKÁCS, supraveghetor muzeu
Anuţa ORZA, supraveghetor muzeu
Julia SUSCA, supraveghetor muzeu
Magdolna TÍMÁR, supraveghetor muzeu
Éva VERESS, supraveghetor muzeu
Finica ZOGOREAN, supraveghetor muzeu
Dumitru Mircea ANDRAS, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Ferenc KILYÉN, muncitor calificat cu atribuții de portar
László MÁRTON NEMES, muncitor calificat cu atribuții de portar
Ioan MOLDOVAN, muncitor
Liviu PALCU, muncitor
Gheorghe STOICA, muncitor
István SZÁNTÓ, muncitor calificat cu atribuții de portar
Vasile VARGA, muncitor calificat cu atribuții de portar
Compartiment IT şi Achiziţii Publice
Cosmin Radu TRUŢA, inginer-şef
Compartiment Contabilitate, Administrativ şi Deservire
Viorica MOLDOVAN, şef atelier
Csaba DALI, şofer
Irma ROTÁR, supraveghetor muzeu
Csaba FÁBIÁN, muncitor calificat cu atribuții de tâmplar
Iosif FĂRĂGĂU, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Ioan LAZĂR, muncitor
Petru MILĂŞAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Augustin NEMES, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Lazăr STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Vasile STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Hajnal TOLDI, referent
Florin VÂLCESCU, șofer
Conducerea

Koppány Bulcsú ÖTVÖS, director

Angela POP, director adjunct

Marcela MIHALTE, contabil şef

Secţia de Arheologie
dr. Nicoleta MAN, şef secţie
dr. Sándor BERECKI, cercetător
dr. Coralia Dorina BONTA, muzeograf
dr. Daniel CIOATĂ, muzeograf
dr. Keve LÁSZLÓ, muzeograf
dr. Botond REZI, muzeograf
dr. Rita E. NÉMETH, conservator
Diana ANGYUS, conservator
Irma DALI, supraveghetor muzeu
Emilia MÁRTON, supraveghetor muzeu
Secţia de Artă
Ioan ŞULEA, şef secţie
dr. Cora FODOR, cercetător
Dorel David MORAR, muzeograf
Erika ONIGA, muzeograf
Adela CHERA, conservator
Ferenc KARÁCSONY, restaurator
Réka BRASSAI, supraveghetor muzeu
Tünde BOROS, supraveghetor muzeu
Eva CIZMAS, supraveghetor muzeu
Nastasia CUCERDEAN, supraveghetor muzeu
Sonia FRUNZĂ, supraveghetor muzeu
Ana GALFI, supraveghetor muzeu
Berta POP, supraveghetor muzeu
Anca SABĂU, supraveghetor muzeu
Secţia de Etnografie şi Artă Populară
Angela POP, director adjunct
dr. Dorel MARC, cercetător
Livia MARC, muzeograf
dr. Laura POP, cercetător
Orsolya TATAI, muzeograf
Emese VIRGINÁS-TAR, muzeograf
Carmen GYERESI, conservator
Anna Maria PASCU, restaurator
Margareta GÁLFI, supraveghetor muzeu
Elena MILĂŞAN, supraveghetor muzeu
Secţia de Istorie
dr. Szilárd Sándor GÁL, şef secţie
dr. Mária Márta KOVÁCS, cercetător
dr. János ORBÁN, cercetător
Tamás SÁRÁNDI, muzeograf
Florentina VÁRY, muzeograf, relaţii publice
Ligia BEJAN, conservator
Lehel KUBÁNDA, designer
Oxana STREDIE, bibliotecar
Tereza DUCA, supraveghetor muzeu
Compartiment Cetate
Ünige BENCZE PhD, muzeograf
Zalán GYŐRFI PhD, cercetător
Emília KOVÁCS, supraveghetor muzeu
Magdolna NYULAS, supraveghetor muzeu
Anna Maria SZTROJA, supraveghetor muzeu
Secţia de Ştiinţele Naturii
prof. Daniela-Ramona BOTOŞ, şef de secţie
dr. Mihaela-Niculina SĂMĂRGHIŢAN, cercetător ştiinţific
dr. Alexandru-Adrian SOLOMON, muzeograf
Zoltán SINKA-BALOGH, restaurator
Sorina OPREA, conservator
Ileana SÎNTEAN, supraveghetor muzeu
Silvia CSÉCS, supraveghetor muzeu
Daniela-Mariana MOLDOVAN, supraveghetor muzeu
Secţia Gurghiu şi Centrul de cercetare al limesului roman
Szilamér Péter PÁNCZÉL, şef secţie
István KARÁCSONY, muzeograf
Angela SĂPLĂCAN, muzeograf
Katalin SIDÓ, muzeograf
Orsolya SZILÁGYI, muzeograf
Zsigmond BALLA, muncitor
Zsolt BALLA, muncitor
Nicolae MALOVI, muncitor
Laboratorul de Conservare şi Restaurare
Raluca DUMITRESCU, şef laborator
Tihamér Gyula ANDRÁS, restaurator
Simona Maria MUREŞAN, restaurator
Erika Tímea NEMES, restaurator
Călin Ovidiu POP, restaurator
Florin STREJAC, restaurator
Administrația Palatului Culturii
Loránt SZÁNTÓ, şef serviciu
Mirela Adina POP, referent
Anica VALEA, referent
Ioan RUS, inspector PSI-SSM
Tímea GYŐRI, ghid
Liliana BACIU, supraveghetor muzeu
Éva LUKÁCS, supraveghetor muzeu
Anuţa ORZA, supraveghetor muzeu
Julia SUSCA, supraveghetor muzeu
Magdolna TÍMÁR, supraveghetor muzeu
Éva VERESS, supraveghetor muzeu
Finica ZOGOREAN, supraveghetor muzeu
Dumitru Mircea ANDRAS, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Ferenc KILYÉN, muncitor calificat cu atribuții de portar
László MÁRTON NEMES, muncitor calificat cu atribuții de portar
Ioan MOLDOVAN, muncitor
Liviu PALCU, muncitor
Gheorghe STOICA, muncitor
István SZÁNTÓ, muncitor calificat cu atribuții de portar
Vasile VARGA, muncitor calificat cu atribuții de portar
Compartiment IT şi Achiziţii Publice
Cosmin Radu TRUŢA, inginer-şef
Compartiment Contabilitate, Administrativ şi Deservire
Viorica MOLDOVAN, şef atelier
Csaba DALI, şofer
Irma ROTÁR, supraveghetor muzeu
Csaba FÁBIÁN, muncitor calificat cu atribuții de tâmplar
Iosif FĂRĂGĂU, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Ioan LAZĂR, muncitor
Petru MILĂŞAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Augustin NEMES, muncitor calificat cu atribuții de electrician
Lazăr STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Vasile STAN, muncitor calificat cu atribuții de paznic
Hajnal TOLDI, referent
Florin VÂLCESCU, șofer